Kožní neduhy zvířat

I vaši krávu či jiný dobytek může postihnout záněk kůže, kopřivka nebo se může objevit na těle hematom. Jak těmto kožním poraněním předejít a jak je co nejrychleji a účinně vyléčit? Čtěte dále a dozvíte se více.

 

Zánět kůže, kopřivka nebo i jakákoliv forma dermatitidy u dobytka je vždy reakce zdravé kůže na škodlivé vlivy, které probíhají v kožní škáře. Příčinou zánětu či poranění kůže mohou být jak vlivy mechanické, např. otlaky na kloubech z ležení na tvrdé podlaze nebo při chůzi na nerovné půdě, tak také vlivy chemické (bodnutí hmyzem), ale i vlivy fyzikální, kdy zánět kůže může vzniknout při nadměrném vystavování kůže slunci nebo při omrzlinách.

ustajene-kravy-amalgerol1.jpg

 

Jakou terapii při nemoci kůže zvolit

Kopřivka. Při léčbě kožních nemocí u zvířat mnohdy stačí odstranit příčinu jejich vzniku. Jestliže Vaše zvíře onemecní např. kopřivkou, která je vyvolána především nevhodným krmivem, staří zvířeti nastavit na pár dní hladovku či zvolit krmení dietní.

Hematom. Může Vás také překvapit hematon u vašich ustájených zvířat. Ten se nejčastěji objevuje v podkoží. Dochází k němu zpravidla po tupých úderech. Při úderu se tak poškodí céva, krev se dostane do okolní tkáně a vytvoří se dutina, které je krví zaplněna. Na začátku léčky lze určitě využít studené obklady, později použijte mast pro podporu vstřebání.

Mechanické vlivy. Pokud k poranění kůže došlo vinou např. ustájení zvířat, častá chůze na nerovné půdě je třeba jim poskytnout takové podmínky, aby se zranění již nemohlo opakovat.

Infekce kůže. Infekčním onemocnění kůže léčime antibiotiky a mokvání kůže snižujeme použitím vhodných zásypů.

 

Jak vidíte, výčet kožních onemocnění u zvířete je rozsáhlý, na řadu z nich Vám jistě pomůže náš výrobek Black Jelly, který byl speciálně vytvořen pro kožní problémy zvířat všeho druhu.

 

Co je BLACK JELLY

Přípravek Black Jelly je vyroben ve formě masti a je určen výhradně k zevnímu použití. Aplikuje se přímo na kůže zvížete, několikrát denně. Svým složením pomáhá lečit různé druhy kožního onemocnění, použivá se k ošetření postižených kloubů a šlach a dále také na nemocná kloubní pouzdra.

Složení. Má charakteristickou tmavě hnědou barvu a silné aroma, ale nezapáchá. Tento přípravek je vyráběn čistě na přírodní bázi. Obsahuje parafinové olejové destiláty, oleje a mastné kyseliny rostlinného původu, dále vodu a břidlicový olej. Ve všech zemích EU je schválený jako vhodný přípravek k použití i v ekologickém zemědělství.

 

Mast, krerá uleví všem hospodářským zvířatům i jejich majitelům, to je Black Jelly.

 

blackjelly.gif