Tentinitida neboli zánět šlach u zvířat

Každý sval v těle, i ve zvířecím, je na kost upnut pomocí vazivové šlachy.

Zánětem šlach - tentinitidou onemocní zvíře stejně tak rychle jako člověk. Všechny vzniklé záněty jsou odpovědí těla na poruchu rovnováhy. Mluvíme-li o zánětu šlach u hospodářských či domácích zvířat, s jistotou můžeme říct, že vždy je porušena rovnováha nadměrných zatěžováním určitého svalu.


Pohodlí především

Příčin zánětů je celá řada. Hlavním rizikem je nadměrné zatěžování nebo používání určitého svalů bez adekvátního odpočinku. Stejně tak jako člověk pracující denně na počítači onemocní zánětem šlach v zápěstí, tak přesně onemocní i váš valach, pokud denně nachodí spoustu kilometrů bez delšího odpočinku. Skotu například dopřejte pohodlné ustájení v době spánku. K zánětům šlach a posléze i kloubů dochází velmi často, jestliže skot leží na příliš tvrdé podlaze.


Za pět minut dvanáct

Zánět zvířecích šlach není onemocnění, které by udeřilo z ničeho nic. Příznaky u zánětu šlach je projevují postupně, chovatelé tedy většinou o nastupujícím problému ví, ovšem z nějakého důvodu ho včas neřeší, což je samozřejmě chyba. Místo, kde zánět udeří je z počátku citlivější a svědí. Postupem času začíná být zarudlé, teplé a b olestivé. Pohyb je omezený a můžete slyšet jemné praskání při pohybu. Nepodceňujte tedy např. zvýšenou horkost svalů nebo omezený pohyb zvířete a zakročte včas, ne za pět minut dvanáct.

 

Ozdravný proces

Odpočinek. Nejzákladnější část léčby a také nejúčinnější je odpočinek a omezení pohybu postižené šlachy či svalstva. Pokud není zánět rozšířen do hloubky, pomáhají i studené obklady. Je nutné si ale uvědomit, že k omezení pohybu opravdu dojít musí, jinak není možné zánět vyléčit.

Alternativní metoda. Zanícenou šlachiua bolavé svalstvo lze také uzdravit pomocí alternativní metody, nebo se tedy o to můžete alespoň pokusit. Postižené místo potírejte alespoň týden extraktem z arniky. Jsou prokázány výborné účinky kostivalové masti.

Chladící zázrak. Chladivý gel AmaColl, to je náš chladící zázrak, který vám bude v těchto dnech největším pomocníkem, pokud alternativní přístup zklame. Přípravek je určen pouze k zevnímu použití. Díky svému chladícímu efektu zaručeně uleví bolestem pohybového ústrojí a při zánětu šlach u všech vašich domácích a hospodářských zvířat. Blahodárně působí také u samic při zánětlivém onemocnění mléčných žláz. Jeho předností je též schválené používání v zemích EU, kde se vyskytuje ekologický provoz.

 

Vyzkoušejte chladící gel AmaCool a vaše zvíře bude opět cool.

vystrizek.PNG