Víte, jak dokonale vyčistit žumpu?

Vlastníte chatu nebo chalupu? Určtě tedy máte kadibudku, kterou je třeba čas do času také vyčistit. Jak na to vám poradíme v našem dnešním příspěvku.

Jímka na splaškovou vodu neboli žumpa je velká nádoba na tekutý odpad jako každá jiná, její obsah je kapalný, je tedy třeba s ním tak zacházet.

Žumpa

Častěji než u septiku bývá u žumpy problém se zápachem a přemnožením bakteríí, množících se ve stojaté odpadní vodě. Zvláštně nepříjemný může být tento problém v letních měsících nebo při náhlé změně počasí. Jaké nepříjemnosti vás se znečištěnou žumpou mohou potkat a jak je řešit?

Zanesená žumpa. Častým problémem u postarších chalup a chat bývá prastará žumpa plná nevyčištěných kalů a nánosů. V první řadě doporučujeme nechat žumpu řádně vysát fekálním vozem. Pak přichází na řadu mechanické čištění. Použít můžete například tlakovou pistoli nebo jinak tlakovou vodou. je třeba stěny žumpy důkladně umýt, poté je možné stěny nastříkat savem či biologicky šetrnějším prostředkem, např. ANTI-PACHU. Tlakové čištění odpadů je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak předcházet pozdějším usazeninám, a tím také zmenšení objemu žumpy.

Zapáchající žumpa. Nejčastějším problémem, se kterým se u žump setkáte, je zápach, způsobený především bakteriemi, které mají v odpadní vodě ideální prostředí k množení. Biologickým prostředkem, zamezujícím zápachu a usazování kalů v žumpě je směs vybraných a speciálně vypěstovaných kmenů bakterií, které rozkládají organické látky přímo v žumpě. 

kadibudka.png

Domluvte se s profíky

Firma Amalgerol s. r. o. disponuje celou řadou informací o odpadovém hospodářství a navíc je sama výrobce a prodejcem produktů, které pomáhají rozkladu škrobů, bílkovin a tuků při aplikaci do žump a septiků. Výrobek ANTI-PACH eliminuje emise amoniaku a jiných plynů a pomáhá tak procesu čištění odpadní vod.

Kadibudka je pryč

Pokud jste ovšem problém kanalizace již vyřešili jiným způsobem a žumpa vám u chalupy přebývá, je možné ji pohodlně jako zásobárnu dešťové vody využít. Je však zapotřebí jímku dokonale vyčistit, aby se v dešťové vodě nezačaly množit bakterie a plísně, které by znemožnili využívání vody například na zalévání.

Objednávky ANTI-PACHU

ANTIPACH si můžete objednat telefonicky nebo e-mailem. V nabídce máme 5 l a 25 l kanystr. Zboží zasíláme prostřednictvím společnosti GEIS do 2 pracovních dní od objednání. Tak neváhejte a objednávejte!